newsartykułyzabytkimuzeawystawygalerieportfolio
antykwariatrzeźbawydawnictwasłownikhistoria sztuki
DODAJ DO SERWISU

Umieszczenie informacji i materiałów w serwisie jest bezpłatne. Jeżeli posiadacie Państwo materiały (informacje, komentarze, artykuły, opisy, zdjęcia) dotyczące sztuki i mieszczące się w kategoriach tematycznych serwisu, proszę o przesyłanie ich na adres: redakcja@sztuka.net

Informacje praktyczne dotyczące wybranych kategorii:

wystawy - informacje zawarte w tej kategorii wyświetlane są na pierwszej stronie serwisu oraz na uporządkowanej regionalnie liście aktualnie prezentowanych wystaw. Informacje bez zdjęć, co jest logiczne, nie mogą pojawić się na pierwszej stronie. Ilość i jakość zdjęć decyduje o atrakcyjności przekazu. Informacja o wystawie powinna zawierać tekst (w dowolnym formacie) oraz zdjęcia. Serwis sztuka.net nie posiada ograniczeń w przesyłaniu plików pocztą elektroniczną. Im większe zdjęcie, tym lepsza jego jakość i odbiór. Z czysto praktycznych przyczyn (większość internautów posiada 15/17 calowe monitory), ograniczam rozmiar prezentowanych zdjęć do wymiarów max. 1024x768 pikseli. Każda informacja prezentowana w kategorii "wystawy" po upłynięciu terminu dostępna jest w archiwum.

news - informacje zawierające tekst i ewentualnie zdjęcia proszę przesyłać na podany wyżej adres.

portfolio - informacje zawarte w tej kategorii mają prezentować dorobek polskiego środowiska artystycznego. Znajdzie się tu miejsce dla artystów znanych i uznanych oraz tych, których nazwiska należy dopiero wypromować. Temu ma służyć serwis sztuka.net. Twórców zainteresowanych dotarciem ze swoją sztuką do szerszego grona odbiorców proszę o przesyłanie materiałów (tekst+zdjęcia) wg przyjętych ogólnie zasad: nota biograficzna, wystawy, nagrody, fragmenty tekstów krytycznych itp. Liczba zdjęć prezentowanych w portfolio zależy od uznania samego artysty. Nie ma tu żadnych ograniczeń. Artystów posiadających własne witryny www i chcących zaistnieć w kategorii "portfolio", proszę o podanie adresu strony i wyrażenie zgody na wykorzystanie materiałów w celu ich prezentacji w serwisie. Redakcja serwisu zastrzega sobie prawo do umieszczania wyłącznie wybranych prezentacji.

wydawnictwa - informacje zawarte w tej kategorii mają prezentować wszystkie wydawnictwa i ich ofertę dotyczącą szeroko pojętej sztuki. Zainteresowanych bezpłatną promocją własnych wydawnictw proszę o przesłanie zdjęć okładek i krótkich opisów oraz not dotyczących objętości, ilości ilustracji, cen itp. Wydawnictwa posiadające wlasną witrynę www proszę o podanie adresu strony i wyrażenie zgody na wykorzystanie materiałów w serwisie sztuka.net.

artykuły - serwis sztuka.net udostępnia możliwość zamieszczania artykułów związanych tematycznie z szeroko pojątą sztuką, kulturą i historią. Osoby zainteresowane tą formą prezentacji własnego dorobku intelektualnego proszę o przesłanie tekstów (i ewentualnie zdjęć) wraz z krótką notatką o autorze.

historia sztuki - to kategoria, której zapełnienie wymagać będzie lat. Osoby chętne bezinteresownie uczestniczyć w budowie ogólnie dostepnej bazy haseł dotyczących sztuki polskiej, proszę o kontakt pod podanym wyżej adresem.

Zapraszam Państwa do współpracy.

Paweł Giergoń
sztuka.net

powered by jPALIO© 2003-2010 sztuka.net   Wszelkie prawa zastrzeżone.
patronat medialnyredakcjadodaj do serwisunota prawna