AKTUALNOŚCI
ARTYŚCI DO DZIEŁA! X EDYCJA KONKURSU HENKEL ART.AWARD.
Paweł Giergoń    17.04.2011

Firma Henkel po raz 10. ogłasza konkurs Henkel Art.Award. kierowany do twórców z 23 krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Główną nagrodą przyznawaną we współpracy z fundacją KulturKontakt Austria oraz Museum Moderner Kunst Stiftung Ludwig - MUMOK jest czek na 7 tysięcy Euro oraz indywidualne wystawy - w wiedeńskim MUMOK oraz w kraju ojczystym laureata. W 2010 roku po raz pierwszy zwycięzcą konkursu został Polak - Maks Cieślak.

W tegorocznej edycji organizatorzy ponownie czekają na innowacyjne prace artystów w wieku 18-40 lat zgłaszane w jednej w pięciu dziedzin: malarstwa, rysunku, fotografii, wideo i instalacji. W konkursie nie ma żadnych ograniczeń tematycznych, a czas na przygotowanie i przesłanie zgłoszeń mija 10 czerwca. W etapie krajowym Henkel Art.Award. 2011 organizowanym przez Henkel Polska prace artystów oceniać będą członkowie niezależnego jury, które wyłoni jednego finalistę. Aplikacja polskiego laureata, podobnie jak finałowe zgłoszenia z pozostałych krajów, zostanie wysłana do Wiednia, gdzie latem zbierze się międzynarodowe jury, aby wyselekcjonować pięciu artystów, którzy przejdą do finału i będą walczyć o nagrodę główną. Zwycięzca konkursu zostanie ogłoszony podczas oficjalnej ceremonii, która odbędzie się w listopadzie 2011 r.

Tegoroczny polski finalista konkursu, niezależnie od wyniku w etapie międzynarodowym, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych. „Zapraszamy wszystkich artystów zainteresowanych zaprezentowaniem swojej twórczości. Czekamy na innowacyjne prace i trzymamy kciuki, aby śladem Maksa Cieślaka, kolejny polski młody twórca otrzymał szansę organizacji wystawy indywidualnej w prestiżowym muzeum MUMOK - mówi Dorota Strosznajder, koordynatorka konkursu z ramienia Henkel Polska.

Organizatorzy proszą o nie nadsyłanie oryginałów prac. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie www.henkel.pl.

Zgłoszenia do konkursu Henkel Art.Award. 2011 przyjmowane są do 10 czerwca 2011 r. (decyduje data stempla pocztowego)redakcja|nota prawna
© 2003-2019 sztuka.net   Wszelkie prawa zastrzeżone.