AKTUALNOŚCI
I BIENNALE SZTUKI MŁODEGO WROCŁAWIA
Paweł Giergoń    02.05.2011

Biennale, zwycięska praca, foto Krzysztof Dziedzic
Biennale, jury na tle zwycięskiej pracy, foto Krzysztof Dziedzic
16 kwietnia 2011 roku jury w składzie: prof. Andrzej Basaj, Andrzej Dudek-Dürer, prof. Zdzisław Nitka dokonało przeglądu 247 prac 65 autorów zgłoszonych na 1. Biennale Sztuki Młodego Wrocławia. Ideą nowej inicjatywy Centrum Sztuki Impart jest pokazanie najciekawszych zjawisk i tendencji w sztuce związanej ze stolicą Dolnego Śląska oraz promocja najbardziej obiecujących młodych autorów w wieku do lat 30. Biennale jest prezentacją tradycyjnych rodzajów współczesnej sztuki (malarstwo, grafika, rysunek, rzeźba) oraz fotografii. Kuratorem Biennale jest Krzysztof Dziedzic. Jury zakwalifikowało do pierwszej edycji przeglądu 221 prac 55 autorów i zdecydowało o przyznaniu głównej nagrody (2000 zł i wystawa indywidualna w galerii ImpArt) oraz wyróżnień honorowych.

Nagrodę Grand Prix przyznano Piotrowi Saul za obraz "Miasto Wrocław i ja"

O autorze: urodził się w 1986 r. w Nowej Rudzie. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (studia w latach 2006-2010). Mieszka we Wrocławiu. Tancerz, beatboxer, malarz, fotograf. Brał udział w wymianie międzynarodowej "Erazmus" w Hochschule für Bildende Kunst w Braunschweig w Niemczech. Napisał pracę magisterską o wrocławskim streetarcie. Brał udział w wystawach we Wrocławiu, Lubiążu, Kłodzku, Szklarskiej Porębie. Obecnie maluje graffiti i obrazy na zamówienie.

Jury przyznało również 10 wyróżnień honorowych.

Wernisaż wystawy przeglądu z udziałem 55 autorów, połączony z uroczystością wręczenia nagrody i dyplomów, odbędzie się 6 maja o godzinie 19 w galerii ImpArt. Wstęp jest wolny. Wystawa czynna będzie do końca maja 2011 roku.redakcja|nota prawna
© 2003-2019 sztuka.net   Wszelkie prawa zastrzeżone.