AKTUALNOŚCI
ART EXPERTS MAGAZINE
Paweł Giergoń    04.10.2011

3 października ukazał się czwarty numer Art Experts Magazine - nowego, bezpłatnego magazynu o sztuce, tworzonego przez specjalistów: teoretyków i praktyków rynku sztuki w Polsce. Niecodzienna jest już sama formuła i dystrybucja tego wydawnictwa: magazyn udostępniany jest bezpłatnie w miejscach publicznych (puby, kawiarnie, galerie, muzea) oraz w internecie na stronie www.art-experts.pl. Dotychczas dostępny jedynie w Warszawie, od października dystrybuowany będzie także w Łodzi, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu.

Art Experts Magazine to pismo o wyjątkowym designie, zaprojektowane przez młodych projektantów z grupy SuperSuper. Magazyn adresowany jest do ludzi zainteresowanych kulturą, znawców przedmiotu, ale także do tych, którzy swoją przygodę ze sztuką dopiero zaczynają. Informacje podane w dynamicznej i nowoczesnej formie podzielone są na 12 stałych rubryk: ekspozycje i heat wskazują czytelnikom wystawy i inicjatywy, którym warto przyjrzeć się bliżej, mixer wprowadza w nowości ze świata sztuki, jego wybitne osobowości prezentuje rozmowa. Rynkowi sztuki poświęcone są specjały i rynek, z artystycznym szaleństwem mierzą się wariacje, faq odpowiada na wszystkie pytania z zakresu sztuki. Plac zabaw edukuje i bawi, stragan prezentuje dobrą sztukę, a rękę na pulsie kulturalnego życia trzyma shaker.

Redaktor naczelną gazety jest Katarzyna Zalasińska, ekspert w zakresie obrotu dziełami sztuki, absolwentka Institute of Art and Law (Diploma in Art Law). Pismo tworzą pasjonaci, eksperci od lat związani ze sztuką i rynkiem.redakcja|nota prawna
© 2003-2019 sztuka.net   Wszelkie prawa zastrzeżone.