WYSTAWY
WROCŁAW - GALERIA CENTRUM KULTURY AGORA
Opowieści tkaczy kanw
05.03.2015 - 02.04.2015

Opowieści tkaczy kanw to zbiór historii pisanych na krośnie. To tu, na pograniczu dwóch dyscyplin: malarstwa i tkactwa, ma swój początek idea tkania płócien. Projekt jest wejściem w czystą strukturę materiału, jego układu osnowy i wątku.

Artystka o wystawie: Prezentowany zestaw prac jest kolejnym etapem rozpoczętego przeze mnie cyklu „Droga”, podczas realizacji którego zwróciłam się w stronę performatywnego wymiaru tworzenia obrazów. Budowałam podobrazia rozpruwając i zszywając jutowe wory. Obecnie tkam kanwy, samodzielnie dobierając splot. Fascynuje mnie różnorodność alternacji pionowych i poziomych porządków nici. To detale widziane pod lupą.

W projekcie kieruję swoją uwagę na podstawowe składniki obrazu - płaszczyznę i kolor. Niektóre tkaniny pozostają czyste, innym towarzyszą niewielkie ingerencje malarskie w postaci surowych materiałów: ziemi i pigmentu w proszku. Są także prace, w których kolor stanowi integralną część podobrazia, ponieważ został „wpleciony” w kanwy podczas procesu tkania.
Marta PokojowczykWystawy aktualne | Archiwum wystaw 2003-2012

redakcja|nota prawna
© 2003-2019 sztuka.net   Wszelkie prawa zastrzeżone.