WYSTAWY
WARSZAWA - NOVOTEL GARDEN GALLERY
Wystawa rzeźby współczesnej
17.06.2010 - 31.12.2010

Ciekawe rzeźby ogrodowe znanych polskich artystów, takie, które doskonale wtapiają się w otoczenie miejskie, idealnie funkcjonują wśród zieleni i ludzi można oglądać w Novotel Garden Gallery hotelu Novotel Warszawa Airport przy ul. 1 sierpnia 1. Wystawę będzie można oglądać od 17 czerwca do końca roku. Wstęp wolny.

Wystawa rzeźby ogrodowej w Novotel Garden Gallery została zorganizowana przez Związek Polskich Artystów Plastyków, którzy skorzystali z zaproszenia dyrekcji hotelu. Jest to pierwsza z imprez, które cyklicznie będą się tu odbywały. "Liczę, że wystawa, będzie atrakcją nie tylko dla gości hotelowych, ale również sympatyków sztuki z całej Warszawy" - zachęca dyrektor hotelu Aleksander Pietyra, który od dawna współpracuje z artystami. Owocem tych działań jest porozumienie o współpracy hotelu Novotel Warszawa Airport z sekcją rzeźby Okręgu Warszawskiego ZPAP. Dzięki temu artyści zaprezentują w hotelowym atrium cykl wystaw pt : "Rzeźby w Ogrodzie". Zaciszny ogród z odkrytym basenem to idealna przestrzeń na organizowanie takich wydarzeń i miłe zaskoczenie dla gości, którzy nie spodziewają się, że na tyłach hotelu w pobliżu lotniska znajdą zaciszne miejsce pełne zieleni.

"Naszym celem jest promocja twórczości i osiągnięć rzeźbiarzy naszego środowiska, stworzenia nowych perspektyw rozwoju rzeźby - a szczególnie rzadko wystawianej i promowanej rzeźby w ogrodzie. Chcemy wystawiać rzeźbę w żywym otoczeniu miejskim, wśród zieleni i wśród ludzi, tam gdzie nie powinno jej zabraknąć - w budynkach użyteczności publicznej, w otoczeniu współczesnej architektury, gdzie codziennie przebywamy" - mówi Majid Jammoul, Przewodniczący Sekcji Rzeźby OW ZPAP.

"Współczesna architektura - lekka, przezroczysta, dynamiczna, elegancka i nowoczesna w formie, wykorzystująca nowe tworzywa i materiały. Jest jednak w ogólnym odbiorze surowa, monotonna i zimna. Brak jej wsparcia szlachetnej formy sztuki. Dawni architekci wiedzieli, do jakiego stopnia rzeźba podnosi prestiż architektury, jak ją uczytelnia, uszlachetnia, nasyca wartościami duchowymi" - dodaje Majid Jammoul.

Do udziału w wystawie zostali zaproszeni rzeźbiarze: Antonina Wysocka-Jończak, Aleksandra Ławicka-Cuper, Anna Wszyndybył, Dariusz Kowalski, Jan Kucz, Majid Jammoul, Mieczysław Kozłowski, Renata Komorniczak, Ryszard Stryjecki, Teresa Pastusiak-Kowalska, Wiktor Gajda, Andrzej Kasten, Anna Beata Wątróbska-Wdowiarska, Piotr Gawron, Janusz Pastwa, Maria Owczarczyk, Henryka Stronk, Jacek Muldner-Nieckowski. Twórczość większości z nich jest znana i uznawana w gronie sympatyków i znawców sztuki.

Hotele Novotel na całym świecie chętnie angażują się w wydarzenia z zakresu kultury i sztuki, zwłaszcza nowoczesnej. W ramach współpracy z mieszczącą się na terenie hotelu Novotel Warszawa Airport Galerią TAB wielokrotnie organizowane były wernisaże i wystawy uznanych artystów m. in. Mariusza Zdybała, Jarosława Luterackiego, Moniki Dąbkowskiej. W styczniu 2010 roku odbywał się w hotelu plener malarski "Awiator". Kolekcje obrazów zdobiące pokoje oraz miejsca ogólnodostępne w hotelach Novotel także są kreacją sztuki nowoczesnej, a wyposażenie wnętrz jest utrzymane w nowoczesnym stylu.


Novotel Garden Gallery
Hotel Novotel Warszawa Airport
ul. 1 sierpnia 1, WarszawaWystawy aktualne | Archiwum wystaw 2003-2012

redakcja|nota prawna
© 2003-2020 sztuka.net   Wszelkie prawa zastrzeżone.