WYSTAWY
WARSZAWA - GALERIA SYNKRET
Art Moto - wystawa Elżbiety Chodorowskiej
01.02.2005 - 27.02.2005

01.02.2005 - 27.02.2005
Galeria Synkret zaprasza na niezwykłą wystawę Elżbiety Chodorowskiej! Niezwykły jest temat czyli ... motory! Niezwykła jest technika - artystka wyszywa je bowiem z materiału. Niezwykłe są też wielkie formaty prac.

Artystka o sobie:
Swoją przygodę ze sztuką zaczynałam od łagodnego malarstwa m. in. portretów. W ostatnich latach moim modelem i artystycznym natchnieniem są motocykle. W pracach dominują sylwetki ciężkich maszyn oraz ich fragmenty, najczęściej silniki. Motocykle to moja pasja już od wielu lat. Uwielbiam ich kształt, pracę silnika, poszczególne elementy składające się na harmonijną całość. Pracuję w wielu technikach m.in. grafice, malarstwie. W ostatnim czasie zajmuję się tkaniną i rzeźbą. Motocykl podoba mi się jako pewien twór. Czerpię z niego natchnienie, z tego huku, dźwięku, masy elementów, na których można się wzorować. Przeznaczone na wystawę prace zrobiłam dla siebie, dla własnej satysfakcji; odbiorcy wymagaliby raczej czegoś realistycznego. To nieziemska pasja, zamiłowanie, które sprawia mi straszną frajdę. Motocykle mają duszę, i mam nadzieję, że również osoby oglądające tę wystawę poczują to samo. Co dla mnie znaczy motocykl? Wolność. Jest zniewalający, ale stanowi drogę do wolności. Nie ma nic wspanialszego, niż poczuć wiatr we włosach...

O artystce:
Od kilku lat po okresie poszukiwań zajmuje się malarstwem i tkaniną. Głównym natchnieniem i modelem jest motocykl a ściślej jego fragmenty. Ważnym elementem w tych pracach jest ekspresja formy, kreski i plamy. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Zajmuje się też scenografią, wykonała m.in. scenografię do spektaklu "Dracula" dla Teatru Tańca przy Politechnice Częstochowskiej. Zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na logo VW Garbusa. Zorganizowała wiele znaczących imprez kulturalnych (m.in. kilka ogólnopolskich zlotów motocyklowych, parad oraz wystaw motocykli), promuje młodych artystów, organizuje wystawy innych twórców, spotkania z ludźmi kultury.

Synkret - galeria club ul. Nowy Swiat 27 (w podworzu). Warszawa.
Kontakt: www.synkret.info


Wystawy aktualne | Archiwum wystaw 2003-2012

redakcja|nota prawna
© 2003-2020 sztuka.net   Wszelkie prawa zastrzeżone.