WYSTAWY
WARSZAWA - GALERIA ART
Wstęp wzbroniony
23.05.2005 - 28.05.2005

23.05.2005 - 28.05.2005
Galeria ART prezentuje wystawę zatytułowaną "Wstęp wzbroniony". Taką nazwę nosi mieszcząca się na warszawskiej Pradze pracownia. Tam malują Maria Kiesner i Agnieszka Sandomierz. Dwie młode malarki, które, choć ukończyły warszawską ASP zaledwie dwa lata temu, osiągnęły już bardzo dużo. Maria maluje architekturę, Agnieszka - ludzi w sytuacjach intymnych. Są tak różne..., a co, w takim razie, je łączy? Wspólna pracownia, talent, pracowitość i młody wiek. Wystawa ich malarstwa w galerii ART to okazja, żeby zajrzeć tam, gdzie zwykle jest "Wstęp wzbroniony".

"Ktoś powiedział, że balansuje na granicy psychicznego ekshibicjionizmu. Miał rację. Malując rozprawiam się z własną cielesnością. Chcę się sobie przyjrzeć. Patrzenie na obraz nie przypomina spoglądania w lustro. Obraz jest syntezą. "Puma" była bardzo ładna i bezczelna, ale w końcu to ja ją odstrzeliłam." (Agnieszka Sandomierz)

"Napisano o mnie, że tworzę malarski traktat o smutku. Weduty, czyli miejskie pejzaże są dla mnie personifikacją tych dekadenckich nastrojów. Niezależnie od tego, czy jest to widok fabryki z końca XIX wieku, czy ulice współczesnego Manhattanu. Budowle mają w sobie patos, grozę i melancholię - wszystko to, czym "żywi się" moja twórczość." (Maria Kiesner)


Galeria ART, Krakowskie Przedmieście 17, Warszawa
Kontakt: www.galeriaart.pl


Wystawy aktualne | Archiwum wystaw 2003-2012

redakcja|nota prawna
© 2003-2020 sztuka.net   Wszelkie prawa zastrzeżone.