WYSTAWY
WARSZAWA - GALERIA SD
Dariusz Miliński
03.06.2005 - 30.06.2005

03.06.2005 - 30.06.2005
Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Dariusza Milińskiego. Pochodzący z okolic Jeleniej Góry artysta zaprezentuje dwadzieścia najnowszych prac. W czasie wernisażu wystąpi również założona przez niego grupa teatralna Pławna 9, mająca za sobą występy na festiwalach teatrów ulicznych, w tym na Festiwalu Malta w Poznaniu. Podczas wystawy zostanie zaprezentowany również kalendarz, który już wkrótce trafi do sprzedaży w całym kraju. Kalendarz zawiera dwanaście prac artysty.

Dariusz Miliński urodził się 10 lipca 1957 roku w Cieplicach k. Jeleniej Góry. Z zawodu jest artystą - plastykiem, uprawnienia zdobył w roku 1980. Uczestniczył w ponad 100 wystawach zbiorowych, i indywidualnych, m.in. w Polsce, Niemczech, Francji i USA. Jego twórczość porównywana jest do malarstwa Hieronima Boscha, Petera Breugla, Tadeusza Makowskiego. Zajmuję się nie tylko malarstwem, jest również scenografem, aktorem, twórcą plakatów. Szerokiej publiczności dał się poznać tworząc plakat do filmu Edi i jak sam mówi, dziś mówią o nim "ten od Ediego". Dziś ma na koncie kilka plakatów filmowych, w tym do filmu Krauzego "Mój Nikifor". Miliński jest artystą, który nie potrafi stać w miejscu. Stworzył grupę artystyczną "Pławna 9", z która ma na koncie szereg happeningów i przedstawień plenerowych. Z sukcesem występował na wielu festiwalach teatru ulicznego, w tym na prestiżowej "Malcie" w Poznaniu. U podnóża Gór Izerskich w miejscowości Pławna Miliński stworzył wioskę artystyczną, w której sam tworzy i mieszka. Zaprasza do niej przyjaciół - artystów z całego świata, tak zawodowych, jak i amatorów, organizując plenery i szereg innych wydarzeń. Tworzy używając techniki olejnej, sam produkuje też ramy do swoich prac.

Miliński o sobie:
"Jestem żołędziowo-kasztanowym ludkiem, mieszkającym sobie w dziupli, wybudowanej własną energią, własną fantazją, sposobem. Dziupla moja jest moim światem, moją przyjemnością. Moja rodzina, wszystko jest w tej dziupli. Jestem sobie ludkiem takim, który coś tam sobie uprawia, drapie w ziemi, często na płótnie, ale bez jakiegoś takiego apetytu na powagę świata".

Galeria SD Wilanów, ul. Kostki Potockiego 22, 00-958 Warszawa

Kontakt: www.galeriasd.pl


Wystawy aktualne | Archiwum wystaw 2003-2012

redakcja|nota prawna
© 2003-2020 sztuka.net   Wszelkie prawa zastrzeżone.