WYSTAWY
WARSZAWA - GREEN GALLERY
Piotr Małecki - fotografie
08.07.2005 - 07.08.2005

08.07.2005 - 07.08.2005
Piotr Małecki należy do pokolenia fotografów, które rozpoczynało swoja karierę zawodową w latach 90-tych. Zaczynał podobnie jak jego koledzy od fotoreportażu, który w jego przypadku stał się bardzo osobistą wypowiedzią. Obecnie, obok fotografii reportażowej Piotr Małecki specjalizuje się w portrecie autorskim. Jest fotografem wszechstronnym jeżeli chodzi o metody pracy. Czuje się równie znakomicie pracując sprzętem małoobrazkowym jak i średnio formatowym. Znane i cenione są jego fotografie zarówno czarno-białe jak i kolorowe.

Piotr Małecki studiował operatorstwo w Katowicach i fotografię w Anglii na BPCAD Bournemouth. Pracował jako fotoreporter tygodnika Wprost, w agencji Gamma Presse Images a obecnie związany jest z polska agencja Forum, brytyjska Panos Pictures oraz amerykańską agencja Getty Images. Swoje fotoreportaże wykonywał w Polsce oraz w Rosji, na Litwie, w Izraelu, USA, Rumunii, Estonii. Współpracuje z magazynami i gazetami w Polsce i za granica, m.in. National Geographic Polska, Newsweek Polska, Twój Styl, Time Magazine, Stern, The New York Times, Daily Telegraph. Brał udział i otrzymał główne nagrody w prestiżowych konkursach krajowych i zagranicznych.

Wystawa w warszawskiej Green Gallery prezentuje kilkadziesiąt najlepszych zdjęć spośród nie bez przesady kilkunastu tysięcy zdjęć znajdujących się w dorobku Piotra Małeckiego. Można zobaczyć tu zarówno próbę wybitnego reportażu jak i portretu. Wystawa jest zapowiedzią 12 autorskich wystaw fotografów związanych z Agencja FORUM, które będzie można oglądać w tej galerii w przyszłym roku.


Green Gallery, ul. Krzywe Koło 2/4 Warszawa
Kontakt: www.greengallery.pl


Wystawy aktualne | Archiwum wystaw 2003-2012

redakcja|nota prawna
© 2003-2020 sztuka.net   Wszelkie prawa zastrzeżone.