WYSTAWY
WARSZAWA - ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE
City After Eight
12.09.2005 - 10.10.2005

12.09.2005 - 10.10.2005
12 września 2005 r. podczas uroczystego wernisażu z udziałem zwycięzców i wielu znakomitych gości ogłoszone zostały wyniki konkursu fotograficznego City After Eight inspirowanego marką wykwintnych miętowych czekoladek. Na ogłoszony w czerwcu konkurs nadesłano prawie 1200 zdjęć, z których jury konkursu, pod przewodnictwem znanego fotografa Chrisa Niedenthala, wybrało 20 najciekawszych prac, przyznając 3 główne nagrody i 17 wyróżnień. Wszystkie nagrodzone prace można oglądać na ogrodzeniu Łazienek Królewskich w Warszawie do 10 października tego roku. W konkursie zwyciężył pan Tomasz Słupski, którego zdjęcie "Warszawa - 20:34" zostało uznane przez jury za najlepsze. Kolejne nagrody zdobyli pan Michał Bojara i pani Anna Oleksiak z Warszawy. Łączna wartość trzech nagród to 10 000 złotych. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione zdjęcia zostaną pokazane szerokiej publiczności podczas wystawy na ogrodzeniu Łazienek Królewskich w Warszawie, która została zorganizowana we współpracy z Yours Gallery.

Autorzy wszystkich nadesłanych na konkurs prac pochodzą z ponad 70 polskich miast i miasteczek - od Helu po Śląsk, od Suwalszczyzny po Sudety i od Szczecina po Rzeszów. Przedstawili na swoich zdjęciach wieczorne życie miast z najróżniejszych zakątków świata. Wśród uwiecznionych na fotografiach znalazły się takie jak np.: Nowy Jork, San Francisco, Rzym, Paryż, Budapeszt, Praga, Lwów, Odessa, Bejrut, Katmandu, Rio de Janeiro, El Mariachi w Hiszpanii, a nawet odległe Tokio, Hongkong, Szanghaj czy Bangkok, a także ujęcia tajemniczych miast Norwegii, Szwecji, Turcji i Cypru. Większość fotografii przedstawiała jednak życie polskich miast po zmroku, ujętych czasem z należytą dla sakralnych obiektów powagą, czasem zaś z przymrużeniem oka bądź odrobiną humoru czy wręcz fantazji.

Wśród autorów znaleźli się amatorzy, profesjonaliści oraz uczniowie szkół fotograficznych. Ich prace przedstawiają przeróżne aspekty miejskiej rzeczywistości po godzinie ósmej wieczorem. Niezwykłe i emocjonujące wydarzenia w popularnych miejscach i jakby śpiące, rzadko odwiedzane zakątki. Są piękne i ciekawe architektonicznie obiekty, a także codzienność miejskich uliczek, które mają swoje własne historie.

Kontakt: www.sensors.pl/cityaftereight


Wystawy aktualne | Archiwum wystaw 2003-2012

redakcja|nota prawna
© 2003-2020 sztuka.net   Wszelkie prawa zastrzeżone.