WYSTAWY
WARSZAWA - KRÓLIKARNIA
Jak daleko stąd do Chile? - Przekraczając granice. Współczesna sztuka chilijska.
23.09.2005 - 16.10.2005

23.09.2005 - 16.10.2005
Jak daleko stąd do Chile? Drogą lotniczą - 12600 km. Metrem - 6 km i 8 minut. Tyle bowiem dzieli Królikarnię, gdzie od 23 września pokazywana będzie wystawa współczesnej sztuki chilijskiej, od centrum Warszawy. Wystawa jest pierwszą w Polsce tak dużą prezentacją tego, co działo się w sztuce chilijskiej na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Wcześniej pokazywana była w Bukareszcie i na tegorocznym Międzynarodowym Biennale Sztuki Współczesnej w Pradze.

W Królikarni zaprezentujemy prace blisko 80 artystów ze starszego i młodszego pokolenia (rocznik '20 - rocznik '76), powstałe na przełomie XX i XXI w.

Pomysł na wystawę był prosty. Jej twórcy nie narzucając konkretnego kierunku, poprosili każdego z zaproszonych artystów o przedstawienie najbardziej reprezentatywnej dla ich twórczości pracy. Stąd różnorodność i formalna i tematyczna. Na wystawie prezentujemy malarstwo, rzeźby, grafiki, fotografie, tkaniny, instalacje i sztukę video. W pracach obok tematów uniwersalnych takich jak miłość, ciało, śmierć czy samotność, pojawiają się odwołania do kultury latynoamerykańskiej, jej symboli, mitów i obyczajów. Ważne miejsce zajmują również odniesienia do chilijskiej rzeczywistości: miejsc, krajobrazu, wydarzeń, bohaterów. Całość stanowi obraz poszukiwań i tendencji współistniejących w tamtejszym środowisku artystycznym.

Wystawa zorganizowana została w związku z tegorocznymi obchodami Święta Narodowego Chile upamiętniającego powstanie w 1810 roku niepodległego Chile.
Królikarnia. Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie
ul. Puławska 113a, 02-707 Warszawa
Kontakt: www.krolikarnia.mnw.art.pl


Wystawy aktualne | Archiwum wystaw 2003-2012

redakcja|nota prawna
© 2003-2020 sztuka.net   Wszelkie prawa zastrzeżone.