WYSTAWY
WARSZAWA - KRÓLIKARNIA
Welcome to the Media
25.04.2006 - 20.05.2006

25.04.2006 - 20.05.2006
Bogacka :: Dawicki :: Duda :: Jakubowicz :: Krenz :: Kopik :: Kaźmierczak&Rybska :: Ołdak :: Orlikowska :: Pawela :: Polisiewicz :: Radziszewski :: Susid :: Twożywo :: Wunderteam :: Żebrowska&Lichoń

Kwiecień upływa w Królikarni pod znakiem Festiwalu Klubu Twórców Reklamy. Za nami już: wystawa Cannes Lions - prac nagrodzonych na Międzynarodowym Festiwalu Reklamy w Cannes i obrady jury konkursu reklamy KTR. Przed nami: wykłady, warsztaty i panele dyskusyjne dotyczące reklamy - to w najbliższy weekend (szczegóły: www.ktr.org.pl) - a także otwarcie kolejnych dwóch wystaw: Sztuka reklamy - prac nominowanych w konkursie KTR oraz Welcome to the Media! - wystawy będącej próbą artystycznego komentarza świata mediów i reklamy, przygotowanej specjalnie na Festiwal wspólnie z Fundacją Supermarket Sztuki.

W naszej intencji Welcome to the Media! ma być kontrapunktem do Festiwalu Reklamy i refleksją nad sytuacją człowieka wobec niej i wobec mediów. Przygotowane na wystawę prace z jednej strony w ironiczny sposób wykorzystują strategie reklamy i jej dwuznaczność, z drugiej - odwołują się do wirtualnego świata kreowanego przez media i posługują się ich mechanizmami. W naszej intencji Welcome to the Media! ma być wystawą dynamiczną i otwartą na nowe projekty. Rozwijającą się i zmieniającą w czasie. Na jej pierwszą odsłonę zapraszamy 25 kwietnia o godzinie 18, na kolejną - 6 maja o godzinie 18.

Do projektu Welcome to the Media! zaproszeni zostali młodzi polscy twórcy. Wybór prac, ich charakter i przesłanie jest wynikiem ich własnych decyzji. Stąd różnorodność spojrzenia i wielość technik wypowiedzi (od malarstwa i rysunku, poprzez fotografie, video i instalacje, po projekcje multimedialne i performance). Będziemy mogli przejrzeć się w obrazach Agaty Bogackiej, sprawdzić, co tym razem stworzyła grupa Twożywo, poznać "drugie życie" Anny Krenz. Alicja Żebrowska&Jacek Lichoń zaproszą nas na swoje śluby i rozwody, Wojciech Duda zainstaluje w Królikarni i neon a Rafał Jakubowicz - "Gazociąg Wassermanna".

Welcome to Królikarnia! Welcome to the Media!

Królikarnia, Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie, ul. Puławska 113a, 02-707 Warszawa
Kontakt: www.krolikarnia.mnw.art.pl


Wystawy aktualne | Archiwum wystaw 2003-2012

redakcja|nota prawna
© 2003-2020 sztuka.net   Wszelkie prawa zastrzeżone.