PORTFOLIO
AGATA MAŁGORZATA OSTACHOWSKA

Urodzona w 1981 r. w Warszawie. W latach 2002-2007 studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie w pracowniach prof. Marka Sapetto, prof. Leona Tarasewicza, prof. Wiesława Szamborskiego, prof. Jerzego Bonińskiego i prof. Mirosława Duchowskiego. Dyplom z malarstwa w 2007 r. obroniła w pracowni prof. Wiesława Szamborskiego.

"Życie duchowe, którego przejawem i siłą napędową, jedną z najpotężniejszych - jest również sztuka, to skomplikowany, a pomimo to dający się prosto ująć ruch - do przodu i w górę. Ten ruch to dynamika poznania. Może ona przybierać najrozmaitsze formy, w zasadzie jednak zachowuje ten sam wewnętrzny cel i sens."
Wasyl Kandyński

"Malarstwo to dla mnie forma medytacji nad doskonałą formą, harmonią, syntezą. To poszukiwanie ładu, wydobywanie jego kojącej energii z chaosu rzeczywistości. To terapia łagodząca poczucie zamętu, płytkości powszechnej percepcji, niestałości nurtu wydarzeń. To zatrzymanie czasu. Patrzenie. Widzenie. To kontemplacja odczuwania i ścieżka rozwoju wewnętrznego. Szacunek wobec tradycji malarskiej kieruje mnie w stronę zachowania jej wartości, przy jednoczesnej próbie łączenia jej ze współczesną formą. Człowiek wobec natury, natura wobec przedmiotu, to wątki, które obecnie mnie inspirują." Agata Małgorzata Ostachowska


Wystawy :

  • 2003 – "Dłużew w Studio", Galeria Studio, PKIN, Warszawa, wystawa zbiorowa
  • 2004 - "Rysunek", Indywidualna wystawa rysunków, ASP, Warszawa
  • 2007 – "Dyplomy", ASP, Warszawa, wystawa zbiorowa


redakcja|nota prawna
© 2003-2022 sztuka.net   Wszelkie prawa zastrzeżone.